0
13
teniske loptice
Fotografija: Dana Anders

Fran Zvonimir Zgombić igrat će u osmini finala 15 tisuća američkih dolara bogatog Futuresa na tvrdoj podlozi Tel Aviva. Zgombić je na početnoj ovotjednoj prepreci u Izraelu s 4:6, 7:6(2) i 6:1 svladao domaćeg kvalifikanta Yannaija Barkaija, 1643. tenisača svijeta, protiv kojeg je izveo preokret nakon seta i ‘breaka’ zaostatka.

Barkai je u rukama imao set prednosti i vodstvo od 5:2 u drugoj dionici, ali nije iskoristio šansu za prolazak dalje. Fran Zvonimir izveo je preokret u drugom setu bez suočavanja s meč-loptom, dok u odlučujućoj dionici više nije bilo puno poteškoća.

Prolaskom dalje, 21-godišnji hrvatski adut napravio je prvi korak u potrazi za reprizom prošlotjednog rezultata u Izraelu, kada je bio u akciji u finalu na tvrdoj podlozi Herzlije. Zgombićev suparnik u osmini finala u Tel Avivu bit će još jedan izraelski tenisač, peti nositelj Igor Smilansky (685.).

Duje Kekez doživio je rani poraz na 25 tisuća dolara vrijednom Futuresu na zemlji Brede. Duje je u prvom kolu u Nizozemskoj sa 6:2 i 6:2 izgubio od četvrtog nositelja, 35-godišnjeg Čeha Jana Mertla (344.).