0
41
Donna Vekić
Donna Vekić (fotografija: Dana Anders)

Donna Vekić pobjednica je WTA turnira na travi Nottinghama! Donna je zaključila sjajni tjedan u Engleskoj s 2:6, 7:6(3) i 7:5 u finalu protiv prvopostavljene domaće predstavnice Johanne Konte, osme tenisačice svijeta.

Dolaskom do kraja u Nottinghamu, 20-godišnja Osječanka osvojila je svoj drugi naslov na WTA Touru. Donna je do prve titule stigla 2014. na tvrdoj podlozi Kuala Lumpura.

Dan nakon teško izborene pobjede nad Lucie Šafarovom, Vekić je imala dovoljno energije za posljednji ovotjedni korak na engleskoj travi. Protiv Šafarove trebalo joj je dva sata i 49 minuta, dok je Kontu nadjačala u dva i pol sata dugom meču, s preokretom nakon što je prva nositeljica uvjerljivo osvojila prvi set.

Donna je u drugoj i trećoj dionici napravila ključni korak u završnici oba seta, gurajući u drugi plan neiskorištene prilike nešto ranije. U drugom setu nije zadržala vodstvo od 3:1, a kasnije je imala i sveukupno tri propuštene set-lopte na Britankinu servisu kod minusa od 5:4 i 6:5. Nova šansa stigla je u ‘tie-breaku’, u kojem više nije bilo spasa za Kontu.

Britanka je nadoknadila zaostatak i u trećem setu, ponovno s povratkom nakon što je Donna vodila s 3:1, ali u toj dionici sve je riješeno prije ‘tie-breaka’. Vekić je kod 5:5 stekla odlučujući ‘break’ prednosti, nakon kojeg je bila čvrsta na servisu za pobjedu.

Johanna Konta
Konta nije izdržala Donnin nalet u drugom i trećem setu (fotografija: Dana Anders)

Slavlje protiv Konte bilo je slatko zbog dolaska do naslova, ali i zbog toga što je Donna drugi put u karijeri bila jača od članice društva prvih 10 na svijetu. Prvu pobjedu nad ‘Top 10’ igračicom ubilježila je u dolasku do svojeg prvog naslova na WTA turnirima, prije tri sezone u Kuala Lumpuru, kada je u finalu svladala Dominiku Cibulkovu, tadašnju 10. tenisačicu svijeta.

Titula u Nottinghamu osigurat će Donnin skok do novog najboljeg renkinga u karijeri. U ponedjeljak će se naći na 58. mjestu na svijetu, s četiri pozicije boljim plasmanom od svojeg dosadašnjeg maksimuma.