Vekić preko Japanke, Mrdeža nadjačala Slovakinju

0
112
Donna Vekić (fotografija: Dana Anders)

Početak kvalifikacija US Opena bio je uspješan dvjema hrvatskim predstavnicama u ženskom ždrijebu. Donna Vekić i Tereza Mrdeža probile su se u drugo kolo, Donna uz pobjedu u tri, a Tereza u dva izjednačena seta.

Prvi dio meča nije bio najbolji, ali 23. nositeljica Vekić oporavila se na vrijeme na putu do 3:6, 7:5 i 6:4 protiv Japanke Riko Sawayanagi, 185. tenisačice svijeta. Sawayanagi je osvojila prvi set i imala rani ‘break’ prednosti u drugom i trećem, ali 19-godišnja Osječanka se vratila i izborila drugo kolo.

Donnina sljedeća suparnica bit će Rumunjka Sorana Cirstea (176.), koja je na startu proslavila 6:4 i 6:4 protiv Korejke Na-Lae Han.

Mrdeža je došla do startne pobjede sa 7:5 i 7:5 protiv Slovakinje Kristine Kučove (160.), koja je svoju priliku za nešto više imala ponajprije u prvom setu. Nakon što je u seriji izgubljenih servis-gemova obje igračice nadoknadila ‘break’ minusa, Kučova je kod 4:4 ponovno oduzela Terezin servis i izborila mogućnost da zaključi set u svojem servis-gemu, ali tu šansu nije iskoristila.

Hrvatska tenisačica izvela je preokret potkraj prve dionice meča, a u drugoj se vratila poslije ranog ‘breaka’ zaostatka i ponovno obavila najvažniji dio posla u završnici, s ključnim ‘breakom’ pri vodstvu od 6:5.

Mrdeža će se u drugom kolu sresti s Amerikankom Raveenom Kingsley, koja u kvalifikacijama nastupa s pozivnicom. Američka igračica je na startu sa 6:3 i 6:4 iznenadila 30. nositeljicu, Čehinju Andreju Hlavačkovu.