Vekić iznenadila osmu nositeljicu, preokretom do slavlja

0
40
Donna Vekić (fotografija: Dana Anders)

Donna Vekić probila se u osminu finala WTA turnira u Kaohsiungu u Kineskom Tajpehu, s nagradnim fondom od pola milijuna američkih dolara. Donna je na početnom koraku na tvrdoj podlozi na Dalekom istoku s 4:6, 7:6(5) i 6:3 bila jača od osmopostavljene Amerikanke Alison Riske, 92. tenisačice svijeta, čime je došla do prve ovogodišnje pobjede na WTA Touru.

Nakon što je prošloga tjedna na ITF-ovu turniru u australskom Launcestonu ubilježila prvu pobjedu u novoj sezoni, Donna se sada “upisala” i na višoj razini natjecanja. Po očekivanju, susret s Riske bio je vrlo izazovan, trajao je dva sata i 41 minutu, a 19-godišnja Osječanka pronašla je put do pobjede nakon što je u završnici drugoga seta bila suočena sa suparničinim servisom za meč.

Riske je propustila priliku servirajući kod 6:4 i 6:5, a poslije toga, tako dobru šansu više nije dobila. U ‘tie-breaku’ je bila dva poena do pobjede (5:5), ali ne i bliže od toga, dok je u odlučujućoj dionici meča Donna obavila glavni dio posla s dva ‘breaka’ poslije 2:2.

Na putu do pobjede, Vekić je bila “toplo-hladna” dok je servirala, s devet asova, sedam dvostrukih pogrešaka i 54 posto ubačenih prvih servisa, ali ipak joj je išlo s puno manje poteškoća nego američkoj igračici. Riske je završila meč s 12 dvostrukih pogrešaka, uz tek jedan as.

Donna će se u svojem idućem nastupu s Latvijkom Anastasijom Sevastovom (103.), koja je u ponedjeljak u prvom kolu s 4:6, 7:6(0) i 7:6(3) prošla Slovakinju Kristinu Kučovu.