Rani umaški kraj za prvog nositelja, pobjednik Hamburga propuštao meč-lopte

0
19
Pablo Cuevas
Pablo Cuevas (fotografija: Dana Anders)

Konzum Croatia Open u Umagu ostao je bez prvog nositelja već na početku njegova puta u ždrijebu. Nakon što je bio slobodan u prvom kolu, prvopostavljeni Urugvajac Pablo Cuevas pao je u osmini finala s 3:6, 6:3 i 7:6(7) u korist Portugalca Gastaa Eliasa, koji je u proboju do četvrtfinala spasio i jednu meč-loptu.

Elias je bio korak do poraza na servisu pri zaostatku od 7:6 u ‘tie-breaku’ trećeg seta, ali nakon toga više nije ispustio ni poen. Na kraju je dočekao i suparnikov poklon, Cuevasovu dvostruku pogrešku pri minusu od 8:7 koja je zaključila ovaj meč.

Vodeći urugvajski tenisač bio je nekoliko koraka prekratak u potrazi za reprizom svojeg najboljeg rezultata u Umagu, s odlaskom iz kvalifikacija do naslova prije dvije godine. Osim što neće ponoviti umašku titulu, Cuevas neće ni do reprize prošlotjednog kvalitetnog nastupa na ATP turniru iz serije 500 na zemlji Hamburga, na kojem je igrao u finalu.

Uz Eliasa, portugalske ljubitelje tenisa u četvrtak je razveselio i njihov vodeći igrač, drugi nositelj Joao Sousa, koji je sa 7:5 i 7:6(1) nadjačao Argentinca Leonarda Mayera, startnog pobjednika nad Nikolom Mektićem. Sousa je time napravio prvi korak prema ponavljanju lanjskog finala Umaga, a u dolasku do pobjede bilo mu je teže u drugom setu, s povratkom nakon zaostatka od 5:2 i tri spašene set-lopte u toj dionici meča.

Mayer je imao jedan ‘break’ prednosti i priliku za ulazak u odlučujući set, ali nije izdržao.

Joao Sousa
Sousa napravio prvi korak, slijedi četvrtfinale (fotografija: Dana Anders)

Sousin četvrtfinalni protivnik bit će Andrej Martin, koji je u slovačkom dvoboju s 3:6, 7:5 i 6:2 iznenadio sedmog nositelja Martina Kližana, prošlotjednog pobjednika Hamburga. Kližan je u ogledu sa sunarodnjakom vodio sa setom i 5:3 u drugom, a na suparnikovu servisu u devetom gemu imao je pet meč-lopti, 15:40 i tri prednosti, no na kraju večeri veselio se slabije rangirani slovački tenisač.

Poslije izvlačenja iz teške situacije, Martin je priveo drugi set kraju ‘breakom’ u maratonskom 12. gemu, dok mu je u odlučujućoj dionici bilo puno lakše.

Elias će se u četvrtfinalu sresti sa šestim nositeljem, Španjolcem Pablom Carrenom Bustom, koji je slavio u najjednosmjernijem meču dana. Carreno Busta je sa 6:4 i 6:2 nadjačao Rusa Tejmuraza Gabašvilija, pobjednika nad Ninom Serdarušićem u prvom kolu.