0
28
Novak Đoković
Novak Đoković (fotografija: Dana Anders)

Novak Đoković i Milos Raonic odlučivat će o ovogodišnjem vlasniku naslova na ATP Masters 1000 turniru u Indian Wellsu. Đoković je u polufinalu sa 7:6(5) i 6:2 svladao Rafaela Nadala, dok je Raonic sa 6:3, 3:6 i 6:3 bio jači od Davida Goffina, četvrtfinalnog pobjednika nad Marinom Čilićem.

Iako je Nadal u prvom i na početku drugog seta bio u izdanju kojim je podsjetio na svoje uspješnije dane, četvrtopostavljenom Španjolcu niti to nije pomoglo da prekine niz od pet poraza protiv prvog tenisača svijeta. Đoković je za šestu uzastopnu pobjedu u njihovim dvobojima šesti put zaredom slavio bez gubitka seta, a na tom putu, nije mu bilo lako u prvoj dionici meča.

Nadal je u prvom setu propustio rani ‘break’ prednosti, a nakon povratka 28-godišnjeg Beograđanina, imao je i set-loptu protiv servisa u 10. gemu. Đoković ju je spasio forhendom na koji ljevoruki Španjolac nije imao odgovor, a sve što je izdržao, prvi nositelj naplatio je u ‘tie-breaku’. Poslije propuštenih 5:2, svjetski broj jedan priveo je set kraju ‘mini-breakom’ kod vodstva od 6:5.

Četvrtopostavljeni Španjolac dobro se držao i na početku drugog seta. Ipak, poslije ‘breaka’ za vodstvo od 4:2, Đoković se više nije osvrtao, a sve dvojbe riješio je ‘breakom’ i u dugom posljednjem gemu meča.

Prvi tenisač svijeta sada je samo pobjedu daleko od svojeg trećeg uzastopnog naslova u Indian Wellsu, a petog ukupno. Završni korak pokušat će napraviti u nedjeljnom dvoboju s 12. nositeljem Raonicem, koji je u polufinalu pokazao više od 15-postavljenog Goffina.

Vodeći kanadski tenisač slomio je Belgijca s po jednim ‘breakom’ u prvom i trećem setu, u prvoj dionici za 3:1, a u odlučujućem dijelu meča za 2:0. Goffinu su trebala dva ‘breaka’ za osvajanje drugog seta, s ključnim za vodstvo od 5:3, ali treća dionica brzo je krenula u smjeru njegova suparnika.

Raonic će u nedjelju igrati u svojem trećem finalu na Masters 1000 turnirima. U kolovozu 2013. u Montrealu izgubio je od Nadala, dok ga je sezonu potom na dvoranskoj tvrdoj podlozi Pariza nadjačao Đoković, na kojega će ići i u Kaliforniji. Pobjeda u pariškom Bercyju bila je jedna od pet koje je 28-godišnji Beograđanin ostvario protiv prvog kanadskog reketa, protiv kojega u međusobnom omjeru vodi s 5-0.

Novi susret Đokovića i Raonica dogodit će se u nedjelju navečer po našem vremenu, ne prije 21 sata.