Mrdeža prvi put u glavnom ždrijebu Grand Slam turnira, Grkinja jača od Martić

0
138
Petra Martić (fotografija: Dana Anders)

Tereza Mrdeža priredila je iznenađenje u finalu kvalifikacija US Opena i prvi put u karijeri ušla u glavni ždrijeb na Grand Slam turnirima. Mrdeža je u trećem kolu poslije tri sata i devet minuta slavila protiv druge nositeljice Jaroslave Švedove, koja je propustila tri meč-lopte. Petra Martić nije bila uspješna na završnom koraku, doživjela je poraz od grčke igračice Marije Sakkari.

Vrlo napeti dvoboj Mrdeže i drugopostavljene Kazahstanke Švedove, 87. na svijetu, okončan je s 5:7, 7:6(8) i 7:6(4) u korist 24-godišnje hrvatske igračice. Tereza je na putu do pobjede izdržala niz izazova, uključujući i tri suparničine meč-lopte. Švedova je prvi put bila poen do pobjede pri vodstvu od 8:7 u ‘tie-breaku’ drugog seta, kada je imala i servis, dok je do preostale dvije meč-lopte došla na servisu Mrdeže u devetom gemu odlučujućeg seta, s Terezinim izvlačenjem 15:40 pri zaostatku od 5:3.

Pored toga, druga nositeljica je u trećoj dionici meča dva puta servirala za pobjedu, kod 5:4 i 6:5, ali u ta dva gema nije došla bliže od dva poena do slavlja.

Mrdeža je pronašla put u maratonu koji je trajao duže od tri sata i time se pridružila Mirjani Lučić-Baroni i Ani Konjuh u glavnom ždrijebu, ali ondje se nije probila i Petra Martić, koja je bila 32. nositeljica kvalifikacija. Grkinja Sakkari, 206. tenisačica svijeta, nadjačala je hrvatsku suparnicu sa 6:4 i 6:4, s jednim ‘breakom’ po setu na putu do pobjede.

Sakkari je u prvoj dionici obavila najvažniji dio posla oduzimanjem Petrina servisa u prvom gemu, dok je u drugom setu ‘breaknula’ za vodstvo od 3:2. Hrvatska igračica imala je dvije ‘break’-lopte u meču, obje pri zaostatku od 4:3 u prvom setu, kada se Grkinja izvukla poslije 30:40 i suparničine prednosti.