Konjuh propustila priliku, druga nositeljica u polufinalu

0
32
Ana Konjuh
Ana Konjuh (fotografija: Dana Anders)

Ana Konjuh doživjela je poraz u četvrtfinalu 250 tisuća američkih dolara vrijednog WTA turnira na travi Mallorce. Anu je u lovu na polufinale sa 7:5, 1:6 i 7:6(5) zaustavila druga nositeljica, Latvijka Anastasija Sevastova, 19. tenisačica svijeta, koja je na tom putu izdržala puno izazova u prvom i trećem setu.

Sedmopostavljenoj 19-godišnjoj Dubrovčanki nije nedostajalo šansi za sretniji rasplet iz njezina kuta gledanja. Ana je u prvoj dionici vodila s 4:1, s jednim ‘breakom’ prednosti, a kasnije je imala i tri povezane set-lopte (0:40) na servisu Sevastove kod zaostatka od 5:4. Latvijka se izvukla i u odlučujućoj dionici, u kojoj je Konjuh dva puta dolazila do ‘breaka’ prednosti. U trećem setu Ana je imala servis za pobjedu kod 5:4, ali nije izborila meč-loptu.

Prolaskom u ‘tie-breaku’ koji je odlučivao o pobjednici, drugopostavljena Latvijka ostavila je hrvatsku suparnicu bez trećeg ovogodišnjeg polufinala, drugog u nizu. Konjuh je prošlog tjedna bila u akciji među posljednje četiri na travi nizozemskog Den Boscha, s porazom od Ruskinje Natalije Vihljanceve u lovu na finale, dok je na Mallorci bila praznih ruku korak prije toga.