Kerber jedva, Halep izletjela, Berdych ispustio dobiveno

0
48
Angelique Kerber (fotografija: Dana Anders)

Angelique Kerber izdržala je ozbiljnu prijetnju u trećem kolu Indian Wellsa. Drugopostavljena Njemica probila se u osminu finala WTA turnira kategorije Premier Mandatory na kalifornijskoj tvrdoj podlozi sa 7:5, 3:6 i 7:5 protiv Francuskinje Pauline Parmentier, koja je imala dobru šansu u oba seta koja su pripala suparnici.

Parmentier je u prvoj dionici meča propustila servis za set kod 5:4 i set-loptu kod 40:30 u tom gemu. U odlučujućem setu vodila je s 4:1, s jednim ‘breakom’ prednosti, ali nije izdržala do kraja.

Za najzvučniji rezultat dana u ponedjeljak se pobrinula druga francuska tenisačica, 28-postavljena Kristina Mladenović. Nedavna finalistica Acapulca proslavila je 6:3 i 6:3 protiv četvrte nositeljice Simone Halep, koja nije dugo uživala u pobjedi nad Donnom Vekić u drugom kolu.

Rumunjka je ostala jako daleko od svojeg najboljeg rezultata u Indian Wellsu. Prije dvije godine otišla je do kraja.

Radwanska zapela na pobjednici nad Konjuh (fotografija: Dana Anders)

Uz pobjednicu iz 2015., u trećem kolu oprostila se i finalistica iz prethodne sezone, šesta nositeljica Agnieszka Radwanska. Poljakinju je sa 6:4 i 6:4 iznenadila kineska kvalifikantica Shuai Peng, koja je kolo ranije bila bolja od Ane Konjuh.

Japanski sretni gubitnik Yoshihito Nishioka nije se zaustavio na pobjedi nad Ivom Karlovićem u drugom kolu usporednog Masters 1000 turnira. Ljevoruki 21-godišnji Japanac probio se u osminu finala s 1:6, 7:6(5) i 6:4 protiv 13. nositelja Tomaša Berdycha, uz veliki preokret u drugom setu.

Prvi češki reket, koji radi s Goranom Ivaniševićem, vodio je s 5:2 u drugoj dionici meča, s dva ‘breaka’ prednosti. U nastavku je propustio dva servisa za pobjedu, a u razdoblju praznog hoda imao je i neiskorištenu meč-loptu dok je Nishioka servirao pri zaostatku od 5:3.

Tomaš Berdych
Berdych propustio veliku šansu (fotografija: Dana Anders)

Dušan Lajović slavio je u još jednom ‘trileru’ u ponedjeljak na muškom turniru. Četvrti srpski reket je u dvoboju kvalifikanata sa 6:7(4), 6:3 i 7:5 ispratio kanadskog aduta Vaseka Pospisila, pobjednika nad Andyjem Murrayem u drugom kolu.

Pospisil je u ogledu s Lajovićem propustio set i ‘break’ prednosti, 3:2 sa servisom u drugoj dionici meča, a još više šansi imao je u trećem setu. Vodio je s 5:3 i došao je do meč-lopte na suparnikovu servisu pri zaostatku od 5:4, ali nije napravio završni korak.

Treći nositelj Stan Wawrinka, najviše postavljeni tenisač koji je ostao u akciji u gornjoj polovici ždrijeba, nije se dao iznenaditi u trećem kolu. Švicarac je sa 7:5 i 6:3 bio jači od 28-postavljenog Nijemca Philippa Kohlschreibera.