0
28
Ivo Karlović
Ivo Karlović (fotografija: Dana Anders)

Ivo Karlović ovogodišnji je pobjednik ATP turnira iz serije 250 na travi američkog Newporta! Drugopostavljeni 37-godišnji Zagrepčanin došao je do svojeg sedmog naslova u karijeri na Touru sa 6:7(2), 7:6(5) i 7:6(12) u finalu protiv trećeg nositelja, ljevorukog Luksemburžanina Gillesa Müllera, čime je napravio korak više nego u protekle dvije godine na istom mjestu.

Dr. Ivo je pretprošle sezone i lani u Newportu gubio u finalu, dok je ove nedjelje pronašao put do pobjede poslije dva sata i 56 minuta igre – s tri spašene meč-lopte u ‘tie-breaku’ trećeg seta.

Bio je to dvoboj izvanrednih servera, ali unatoč tome, meč nije prošao bez ijednog ‘breaka’. Oba su se dogodila u prvom setu, po jedan na svakoj strani, s Müllerovim ranim vodstvom i Karlovićevim povratkom nakon što je gubio s 3:0. Hrvatski adut izvukao se u ranoj fazi seta, ali nije uspio u ‘tie-breaku’, u kojemu je trećepostavljeni Luksemburžanin bio uvjerljiv.

Drugi i treći set prošli su bez gubitaka servisa, a u druga dva ‘tie-breaka’ Karlović je prošao puno bolje nego u onom prvom. Osobito napeto bilo je u trećem setu, kada je dr. Ivo nadoknadio rani ‘mini-break’ zaostatka (3:1), a kasnije je spasio i tri meč-lopte na vlastitom servisu, kod minusa od 7:6, 9:8 i 11:10.

Hrvatski adut slavio je u dvoboju u kojem je servirajući pokazao i dobro i loše, s 27 asova i čak 10 dvostrukih pogrešaka, uza 65 posto ubačenih prvih servisa. Oslanjajući se na svoje snažno oružje, ljevoruki Luksemburžanin zabio je 18 asova, ali to mu ovog puta nije bilo dovoljno.