0
8
Ivo Karlović
Ivo Karlović (fotografija: Dana Anders)

Ivo Karlović opravdao je očekivanja u svojem prvom ovogodišnjem meču na travi, u osmini finala ATP turnira iz serije 250 u Den Boschu. Nakon što je bio slobodan u prvom kolu, trećepostavljeni 38-godišnji Zagrepčanin napravio je prvi korak u Nizozemskoj sa 6:4 i 6:1 protiv 19 godina mlađeg Amerikanca Stefana Kozlova, 150. tenisača svijeta, koji je zaigrao s pozivnicom.

Dr. Ivo nadjačao je 19-godišnjeg Kozlova u dvoboju koji je trajao samo 56 minuta, s devet asova i 69 posto ubačenih prvih servisa na putu do pobjede. Poslije ubačenog prvog servisa, hrvatski adut nije dao svojem suparniku puno šansi, s 28 osvojenih od 31 odigranog poena u meču.

Trećepostavljeni hrvatski adut napravio je prvi korak prema pobjedi uz ‘break’ u posljednjem gemu prvog seta, dok je u drugoj dionici sve išlo vrlo glatko. Dr. Ivo je u tom setu s nova dva ‘breaka’ pobjegao do 5:0, a na svojem servisu prošao je bez suočavanja s ‘break’-loptom tijekom cijelog meča.

Karlović će se u petak u četvrtfinalu sresti s 21-godišnjim ruskim kvalifikantom Daniilom Medvedevim (65.), koji je prošao osminu finala sa 6:3 i 7:6(3) protiv Australca Thanasija Kokkinakisa. Dr. Ivo i Medvedev još nisu išli jedan na drugoga.