Johnson ispratio Ćorića, Borna frustriran nakon propuštene šanse

0
39
Borna Ćorić
Borna Ćorić (fotografija: Dana Anders)

Borna Ćorić nije nastavio trend dolazaka do trećeg kola Roland Garrosa. Nakon što se probijao tako daleko u dosadašnja dva nastupa u glavnom ždrijebu pariškog Grand Slam turnira, Borna se ove godine oprostio porazom u drugom kolu protiv 25-postavljenog Amerikanca Stevea Johnsona, koji je slavio sa 6:2, 7:6(8), 3:6 i 7:6(6).

Američki tenisač, 26. na svijetu, pronašao je put do pobjede u tri sata i 53 minute dugom dvoboju. Borna je imao priliku za ulazak u peti set, ali ispustio je iz ruku vodstvo od 4:2 u četvrtoj dionici meča, a kasnije i dvije set-lopte kod 6:4 u ‘tie-breaku’ tog seta. Nakon propuštene šanse, 20-godišnji Zagrepčanin uništio je reket u frustraciji poslije gubitka posljednjeg poena u ovom susretu.

Johnson ide dalje, a u trećem kolu čeka ga veliki izazov protiv šestog nositelja Dominica Thiema. Prvi austrijski reket opravdao je ulogu favorita u drugom kolu sa 7:5, 6:1 i 6:3 protiv talijanskog kvalifikanta Simonea Bolellija.