0
24
Marin Čilić
Marin Čilić (fotografija: Dana Anders)

Marin Čilić nije izborio polufinale Masters 1000 turnira na zemlji Rima. Šestpostavljeni hrvatski adut pao je na četvrtfinalnoj prepreci u glavnom gradu Italije, sa 7:6(3), 2:6 i 7:6(2) u korist Amerikanca Johna Isnera, 24. tenisača svijeta, koji je slavio poslije malo više od dva i pol sata igre.

Isner je obavio najvažniji dio posla prolaskom u ‘tie-breaku’ prvog i trećeg seta. Marin mu je pritom olakšao posao s previše promašaja u izgubljenim poenima na servisu u oba ‘tie-breaka’, uključujući dvije dvostruke pogreške u prvom setu.

Poslije poraza, prvi hrvatski reket moći će se osvrnuti i na priliku koju je imao u odlučujućoj dionici. Pri vodstvu od 5:4 stigao je do 0:30, dva poena do pobjede, ali Isner mu je potom zatvorio vrata na vlastitom servisu.

Američki tenisač se i ovom prilikom mogao osloniti na svoje jako oružje, s 21 asom i visokih 75 posto ubačenih prvih servisa u meču. Čilić je završio s osam asova, pet dvostrukih pogrešaka i 54 posto ubačenih prvih servisa.

Isneru je ova pobjeda bila druga uzastopna u dvobojima s prvim hrvatskim reketom. Marin je i dalje u vodstvu, a 208 centimetara visoki Amerikanac sada je smanjio na 6-2 u međusobnom omjeru.