0
10
Fabio Fognini
Fabio Fognini (fotografija: Dana Anders)

Pri kraju tjedna na zemlji teniskog centra Stella Maris, na 27. izdanju Konzum Croatia Opena u Umagu preostala je još samo jedna nepoznanica u singlu. O naslovu će odlučivati četvrti nositelj Fabio Fognini i nepostavljeni Andrej Martin, koji su u polufinalu slavili bez gubitka seta.

Talijan je pokazao previše za Portugalca Gastaa Eliasa, kojega je ispratio sa 6:3 i 6:3, dok je slovački tenisač nastavio neočekivani niz sa 7:6(4) i 6:4 protiv Argentinca Carlosa Berlocqa. Martin je time osigurao svoj novi najbolji rezultat u karijeri, a na tom putu morao je proći niz izazova u oba seta.

Za dolazak do prvog finala na Touru, 26-godišnji Slovak je u prvom setu izdržao razdoblje meča u kojemu se dogodio pljusak ‘breakova’, po tri na svakoj strani. Martin je pritom tri puta propuštao ‘break’ prednosti, ali za to nije platio gubitkom seta.

U nastavku dvoboja svoje je prilike propuštao Berlocq, koji je dva puta imao ‘break’ prednosti. U drugom setu vodio je s 4:2, ali na tome je i stao, s četiri uzastopna izgubljena gema za kraj meča.

Martinu su za pobjedu trebala dva sata, dok je Fognini obavio svoj posao puno brže, za malo više od sat vremena igre. S jednim ‘breakom’ u prvom i još dva u drugom setu, četvrti nositelj nije dao jako puno nade Portugalcu Eliasu, koji nije mogao do treće uzastopne pobjede nad postavljenim suparnikom. Podsjetimo, Elias je u osmini finala ispratio prvog nositelja Pabla Cuevasa, dok je u četvrtfinalu bio jači od šestpostavljenog Pabla Carrena Buste.

Fognini će u nedjelju igrati u svojem drugom finalu u Umagu, a nadat će se boljem rezultatu nego 2013., kada ga je na posljednjoj prepreci sa 6:0 i 6:3 “isprašio” Tommy Robredo.