Ana u Nottinghamu do prvog WTA naslova karijere!

0
240
Ana Konjuh (fotografija: Dana Anders)
Ana Konjuh je pobjednica Nottinghama! Mlada Dubrovkinja je u završnici WTA turnira koji se na travi igrao za nagradni fond od 250.000 dolara zaustavila deset godina starija Rumunjku Monica Niculescu, 61. tenisačica na WTA listi – 1:6, 6:4, 6:2.

A početak meča nije sugerirao veliko slavlje 17-godišnje Hrvatice – prvi je set bio potpuno u znaku Rumunjke, ponajviše zahvaljujući početnoj nervozi naše igračice. Za nekih 20-ak minuta već je bilo 5:0, kada je Ana stigla do počasnog gema.

U nastavku – druga priča. Ana napokon uspijeva uhvatiti ritam, te brzo stiže do breaka, prednosti koju je uspješno držala gotovo do kraja seta. Nakon što je kod 4:2 spasila 0:40, kod 5:3 i servisa za set Niculescu uspijeva doći do breaka, no Ana odmah uzvraća na isti način i osvaja drugi set sa 6:4.

U odlučujućem setu nije bilo nikakvih dvojbi, Ana s dva breaka odlazi do naslova i puta u tenisku povijest. Ujedno potaje i prva hrvatska igračica na WTA listi, izjednačit će se s Mirjanom Lučić-Baroni na 54. poziciji.

Ovo je za hrvatski ženski tenis prvi naslov u 2015., treći u posljednjih 14 mjeseci, nakon što je Donna Vekić osvojila Kuala Lumpur, a Mirjana Lučić-Baroni Quebec u rujnu 2014.